Reklama

Napaść seksualna w Niechanowie. Nastolatkowie usłyszeli zarzuty

Do 15 lat więzienia grozi dwóm 17-latkom i jednemu 18-latkowi, którzy odpowiedzą za zgwałcenie i usiłowanie doprowadzenia do obcowania płciowego 13-letniego chłopca. Do napaści doszło w ubiegłym tygodniu w ośrodku wychowawczym w Niechanowie (woj. wielkopolskie). Wszyscy usłyszeli zarzuty.

We wtorek późnym popołudniem, w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie (pow. gnieźnieński), grupa nastolatków próbowała zgwałcić 13-latka. Jeden ze sprawców miał nagrać napaść telefonem. W środę w tej sprawie policja zatrzymała dwóch 17-latków i jednego 18-latka.

Sprawcom postawiono zarzuty

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że 18-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące zgwałcenia i usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniego poniżej 15. roku życia. Dwóm 17-latkom zarzucono usiłowanie doprowadzenia do obcowania płciowego z 13-latkiem, z czego jednemu z nich przedstawiono także zarzut zmuszania poszkodowanego do kupowania na jego rzecz przekąsek i słodyczy.

Reklama

Jak wyjaśnił prok. Wawrzyniak zarzuty dotyczą dwóch zdarzeń, które miały miejsce tego samego dnia. - Dwóch podejrzanych nie przyznało się, a jeden częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów - zaznaczył prokurator.

"Zdarzenie miało mieć charakter żartu"

- Ci podejrzani, którzy nie przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia twierdząc, że zdarzenie miało mieć charakter żartu, a nie faktycznie czynności seksualnych - dodał prok. Wawrzyniak.

Rzecznik prokuratury dodał, że w czwartek pokrzywdzony 13-latek został przesłuchany przed sądem.

- Ta sprawa jest cały czas analizowana, zbierane są dowody. Nagranie tego zdarzenia jest też analizowane. Ma ono istotne znaczenie dla ustalenia przebiegu i oceny tego zdarzenia - podkreślił prokurator.

Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano dozór policji, zakaz opuszczania powiatu gnieźnieńskiego oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania się z nim w jakiejkolwiek formie.

Chcesz skomentować ten artykuł? Zrobisz to na Facebooku! 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: gwałt | dozór policyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy