Reklama

Dziecko przejechane przez ciągnik. Wezwano śmigłowiec LPR

14-latek został przejechany przez ciągnik podczas prac polowych w miejscowości Mijanowo (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie). Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziecko z podejrzeniem obrażeń miednicy zostało przetransportowane do szpitala.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie st. kpt. Łukasz Michalak przekazał, że służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w sobotę przed godz. 17. - Dostaliśmy zgłoszenie, że podczas prac polowych dziecko zostało przejechane przez ciągnik - powiedział.

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Jak dodał, w wypadku ranny został około 14-letni chłopiec. - Osobie poszkodowanej została udzielona pierwsza pomoc przez druhów OSP. Następnie przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce wezwano też zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala - powiedział strażak.

Reklama

Michalak dodał, że ranny nastolatek był przytomny w momencie przekazywania go zespołowi pogotowia. Ratownicy podejrzewali, że chłopiec ma uszkodzoną miednicę.

Na miejsce wypadku zadysponowano strażackie zastępy m.in. z Gniezna, Trzemeszna i kujawsko-pomorskiego Mogilna.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciągnik | wypadek | traktor | LPR | rolnicy

Reklama

Reklama

Reklama