Reklama

Ciężarówka wywróciła się na rondzie. Kierowca był 2,5 metra nad ziemią

Na rondzie w Koninie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. - Ciężarówka wraz z naczepą wywróciła na jezdnię - przekazał st. kpt. Sebastian Andrzejewski. - Kierowca znajdował się 2,5 metra nad ziemią - dodał. Na miejsce przybyły jednostki straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego.

- W środę, tuż przed godz. 17.00, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na rondzie przy ulicy Poznańskiej - powiedział oficer prasowy PSP w Koninie st. kpt. Sebastian Andrzejewski.

- Po przybyciu na miejsce ustalono, że na Rondzie Miast Partnerskich wywrócił się na prawy bok samochód ciężarowy wraz z naczepą - przekazał. Jak dodał strażak auto częściowo blokowało jezdnię oraz chodnik.

Pojazdem poruszał się wyłącznie kierowca, który w momencie przybycia strażaków znajdował się na drzwiach kabiny na wysokości ok. 2,5 m nad ziemią.

Reklama

Strażacy zabezpieczyli miejsce oraz zdjęli kierowcę z kabiny

- Działania ratowników w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji kierowcy przy pomocy drabiny przystawnej - poinformował oficer prasowy.

Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pomocy mężczyźnie. Po przebadania kierowca samochodu ciężarowego nie wymagał hospitalizacji.

Następnie strażacy uszczelnili zbiornik Adblue oraz wlew paliwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polak zginął w wypadku na Majorce. Sprawca na wolności 

- W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Chorzeń - podsumował st. kpt. Sebastian Andrzejewski. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciężarówka | wypadek | rondo | Konin | straż pożarna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy