Reklama

Wojciech Kolarski

Piątek, 10 maja 2024 (10:38)AktualizacjaCzwartek, 16 maja 2024 (13:25)

Wojciech Kolarski - urzędnik państwowy i samorządowy, działacz społeczny, w latach 2015-2019 podsekretarz stanu, a od 2019 r. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Wojciech Kolarski
Wojciech Kolarski/Adam Burakowski/East News

Wojciech Kolarski

Wojciech Kolarski - wykształcenie

Wojciech Kolarski ukończył studia z filozofii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Studiował także filozofię i socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był stypendystą rządu Wielkiej Brytanii na Sussex University, gdzie uzyskał Postgraduate Diploma in Contemporary European Studies.

Wojciech Kolarski - doświadczenie zawodowe

Wojciech Kolarski pracował w administracji samorządowej: w Urzędzie Miasta Krakowa oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. W latach 2011-2015 był dyrektorem biur poselskich Andrzeja Dudy podczas sprawowania przez niego mandatu posła i eurodeputowanego. 

Ponadto Wojciech Kolarski objął funkcję prezesa zarządu Stowarzyszenia im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

Wojciech Kolarski - działalność społeczna 

Wojciech Kolarski był harcerzem i wolontariuszem w Duszpasterstwie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika". 

Jest współzałożycielem stowarzyszenia Nasze Bielany. Był też liderem projektów edukacyjnych: plus/minus30 i Klub Debaty Politycznej.

Wojciech Kolarski - działalność polityczna

Wojciech Kolarski rozpoczął działalność polityczną w ramach Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, z którym dołączył do Platformy Obywatelskiej. Wystąpił z tej partii w 2006 r. Był asystentem posła Jana Marii Rokity. 
 
W 2014 roku został wybrany na radnego miasta Krakowa z listy Prawa i Sprawiedliwości.

7 sierpnia 2015 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Wśród jego kompetencji znalazło się doradztwo w sprawach kultury, polityki społecznej i historycznej.

Objął nadzór merytoryczny nad prezydenckim Biurem Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich oraz Biurem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W lipcu 2016 roku został sekretarzem kapituły Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Dla Dobra Wspólnego", a w czerwcu 2017 roku pełnomocnikiem prezydenta do spraw Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Został kandydatem Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Wojciech Kolarski - życie prywatne

Wojciech Kolarski pochodzi z Krakowa.

Wojciech Kolarski - Wiadomości

Niedziela, 9 czerwca 2024 (21:10)
Wojciech Kolarski prawdopodobnie nie uzyska mandatu do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu exit poll przygotowanego dla Telewizji Polsat, TVP i TVN. Członek kancelarii prezydenta przekazał...
Poniedziałek, 27 maja 2024 (12:21)
Decyzja prezydenta w sprawie protestujących rolników. Przedstawiciel grupy zostanie powołany w skład Narodowej Rady Rozwoju. Rolnicy w rozmowie z głową państwa "wyrazili gorycz" z powodu decyzji...
Poniedziałek, 13 maja 2024 (10:57)
Na spotkaniu w cztery oczy w Pałacu Prezydenckim spotkali się Andrzej Duda i Donald Tusk. Do niezapowiadanej wcześniej rozmowy głowy państwa z premierem doszło w poniedziałek tuż przed nominacją...
Czwartek, 9 maja 2024 (11:03)
- W poniedziałek 13 maja o godzinie 10:30 odbędzie się uroczystość, podczas której prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów - powiedział w imieniu głowy państwa prezydencki...

Wojciech Kolarski - Wideo