Reklama

Kielce: Pijana prowadziła autobus miejski. "Zapewniała, że nie piła"

Kobieta kierująca autobusem miejskim w Kielcach wydmuchała ponad promil alkoholu. Policja zatrzymała autobus po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji poinformowało, że 35-latka nie została przebadana alkomatem przed rozpoczęciem pracy.

Policjanci zatrzymali kobietę kierującą autobusem linii 108 na pętli autobusowej przy ulicy Massalskiego. - Badanie alkomatem wykazało, że 35-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta zapewniała, że nie piła alkoholu. Pobrano jej krew do badań - poinformowała Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie swojego kursu kobieta wiozła jednego pasażera. Pracę rozpoczęła około godziny 5:00. Po interwencji policji, w dalszą podróż wyruszył inny kierowca.

Reklama

Pijana prowadziła autobus miejski. Nie została przebadana przed pracą

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji poinformowali, że przed wyjazdem na trasę kierowcy są wyrywkowo badani pod względem trzeźwości. W przypadku 35-latki takiego badania w czwartek nie przeprowadzono.

- Na tę chwilę 35-latka będzie odpowiadać za jazdę pod wpływem alkoholu. W sprawie będzie prowadzane postępowanie prokuratorskie, kobieta może usłyszeć inne zarzuty - dodała mł. asp. Perkowska-Kiepas.

Czytaj również:

Nie możesz się dostać do lekarza? Spróbuj w TPK. Dostaniesz receptę i zwolnienie

Nowa akcja ZUS. Będzie wiadomo, kto musi dopłacić. Ciebie też to dotyczy?

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kilece | kierowca autobusu | pijany kierowca autobusu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy