Reklama

Reklama

Kielce: Pacjent pobił dwie pielęgniarki. Jest zawiadomienie

P​acjent pobił dwie pielęgniarki jednego z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach - poinformowała we wtorek rzeczniczka lecznicy Anna Mazur-Kałuża. 59-letniemu mężczyźnie może grozić do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak przekazała rzeczniczka, mężczyzna został przyjęty do szpitala w piątek. Początkowo jego hospitalizacja przebiegała bez zakłóceń. W niedzielę wieczorem pacjent zaczął być wulgarny i agresywny w stosunku do opiekującego się nim personelu. Jedną z pielęgniarek uderzył w twarz.

Kielce. Pacjent zaatakował pilęgniarki

Mężczyzna uszkodził okno, a także drobny sprzęt medyczny znajdujący się w pomieszczeniu. Rzucał przedmiotami, także w kierunku innych chorych. Wezwano ochronę i policję.

- W czasie, gdy pracownicy oddziału podjęli próbę obezwładnienia agresywnego mężczyzny, ten zaatakował kolejną pielęgniarkę. Kobieta została przez niego bardzo mocno uderzona w głowę. Cios był na tyle silny, że pracownica szpitala odniosła poważne obrażenia. Kobieta przebywa aktualnie na zwolnieniu - poinformowała Anna Mazur-Kałuża.

Reklama

Wobec pacjenta konieczne było zastosowanie przymusu bezpośredniego, by możliwa była jego dalsza hospitalizacja, został unieruchomiony.

Maciej Ślusarczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformował, że jedna z pielęgniarek w poniedziałek złożyła zawiadomienie w tej sprawie. W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego 59-letniemu mężczyźnie może grozić do trzech lat pozbawienia wolności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy