Ewakuacja pensjonatu po wycieku wody siarczkowej. Trzy osoby w szpitalu
Oprac.: Maja Sokołowska
- Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zatrucia oparami siarki w pensjonacie w Busku-Zdroju - przekazał w rozmowie z Interią asp. szt. Tomasz Piwowarski. To wynik rozszczelnienia rury doprowadzającej wodę siarczkową, która zalała piwnicę budynku. Z miejsca zdarzenia ewakuowano 38 osób.

W poniedziałek około godziny 14:30 do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) wpłynęło zgłoszenie z pensjonatu. Według ustaleń policji doszło tam do rozszczelnienia rury doprowadzającej wodę siarczkową, która zalała piwnicę budynku.
- Zapach ulatniającej się siarki jako pierwszy poczuł 24-letni mężczyzna, który zszedł do piwnicy, by zobaczyć, co się dzieje - powiedział w rozmowie z Interią oficer prasowy buskiej policji asp. szt. Tomasz Piwowarski.
Busko-Zdrój. Wyciek wody siarczkowej w pensjonacie. Są poszkodowani
Według wstępnych ustaleń policji mężczyzna najprawdopodobniej próbował zakręcić zawór doprowadzający wodę siarczkową do obiektu, jednak z powodu dużego stężenia siarki w powietrzu 24-latek zasłabł (opary siarki powstały wskutek odparowania wody).
Jak wskazał oficer prasowy, gdy mężczyzna długo nie wracał, podążyła za nim 61-letnia kobieta oraz 57-letni mężczyzna. Oni również stracili przytomność.
Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy ewakuowali rannych. Zostali oni przetransportowani do szpitala.
Według policji w najcięższym stanie jest 24-latek, który najdłużej przebywał w miejscu awarii, w związku z czym doznał ciężkiego zatrucia.
Busko-Zdrój. Ewakuacja pensjonatu. Akcja służb
- Łącznie z miejsca zdarzenia ewakuowano 38 osób, w tym 26 pensjonariuszy i 12 członków personelu - przekazał Tomasz Piwowarski.
Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z Kielc.. Na ten moment ustalane jest, czy ewakuowani będą mogli wrócić do pensjonatu. Wyjaśniane są również okoliczności zdarzenia.
Woda siarczkowa jest ceniona w kuracjach dermatologicznych. Powoduje głębokie oczyszczanie z równoczesną regeneracją tkanek. Siarczkowa woda wykazuje również działanie bakteriobójcze oraz antygrzybiczne, a także regeneruje skórę - złuszcza martwy naskórek i przyspiesza regenerację skóry i doskonale ją nawilża.
-----
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!