Reklama

Reklama

​Na pomoc złotej rybce. Zwierzę dostało... kamizelkę ratunkową

Kiedy zamknięta w akwarium rybka nagle traci zdolność pływania, zwykle nie zwiastuje to niczego dobrego. Tym razem okazało się, że dla chorej złotej rybki z Wielkiej Brytanii to jeszcze nie wyrok - dostała specjalną kamizelkę ratunkową.

U złotej rybki, która zatraciła zdolność pływania, zdiagnozowano chorobę pęcherza pławnego, który rybom niezbędny jest do właściwego pływania - informuje brytyjskie "Metro". Ten maleńki narząd, wypełniony gazem, położony jest w jamie brzusznej. Odpowiada on między innymi za zmiany głębokości zanurzenia ryby poprzez usuwanie lub wprowadzanie do wnętrza pęcherza gazu. W przypadku problemów z jego funkcjonowaniem ryby mogą pływać do góry brzuchem, bokiem, opadać na dno, czy unosić się na wodzie.

Zwykle dolegliwości pęcherza pławnego ustępują z czasem, jednak w przypadku tej konkretnej złotej rybki choroba okazała się nieuleczalna. Właściciele się nie poddawali i szukali kreatywnego rozwiązania problemu zwierzątka. Nie chcieli patrzeć na to, że rybka zmuszona jest do pływania do góry brzuchem po dnie akwarium.

Reklama

Kamizelka ratunkowa

Szukając pomocy, opiekunowie zwrócili się do Stacey O'Shea, która prowadzi azyl dla zwierząt ze swojego domu w Wolverhampton w hrabstwie West Midlands w Anglii. Kobieta wymyśliła, że najlepiej zaopatrzyć rybkę w specjalną kamizelkę ratunkową. Przyrząd składa się z rurek i łączników zwykle używanych do podłączenia klimatyzacji oraz stabilizatora ze styropianu.

- Od jakiegoś czasu rybka mieszkała na dnie swojego akwarium, do góry nogami, a jej urocza rodzina desperacko chciała jej pomóc i zwróciła się do nas - powiedziała O’Shea cytowana przez "Metro". Opiekunowie rybki co jakiś czas przycinają styropian do różnych rozmiarów, aby złota rybka mogła pływać na innych wysokościach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL