Reklama

Reklama

Śląskie: Tragedia w Katowicach. Nie żyje 24-latek

W nocy z piątku na sobotę w katowickiej dzielnicy Bogucice doszło do śmiertelnego zatrucia czadem w wyniku którego zmarł 24-latek. W budynku wielorodzinnym przebywało jeszcze 20 osób, jednak nie wymagały one hospitalizacji.

Jak wynika z informacji Państwowej Straży Pożarnej, przekazanej w sobotę rano przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, strażacy zostali wezwani do czterokondygnacyjnego budynku przy ul. Markiefki po północy.

Dwa zdarzenia

Przeprowadzone pomiary wykazały obecność tlenku węgla na poziomie ok. 400 ppm (człowiek odczuwa objawy zatrucia od ok. 200 ppm). W obiekcie przebywało łącznie 21 osób. W skutek zatrucia czadem mężczyzna w wieku 24 lat zmarł. Pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji.

Strażacy minionej doby interweniowali w związku z czadem również w Gliwicach. W piątek po południu, w związku z cofnięciem się gazów spalinowych w 10-piętrowym bloku przy ul. Czajki, podtruciu uległo 8 osób, wszystkie one jednak pozostały przytomne.

Reklama

Dwa zdarzenia minionej doby dotyczyły uruchomienia automatycznego systemu gaśniczego. W aptece w centrum handlowym w Bytomiu przy ul. Chorzowskiej pracownik zmieszał dwie substancje, które wytworzyły lekkie zadymienie. Wzbudzony został system przeciwpożarowy, centrum handlowe opuściło 50 osób. Działania trwały niespełna godzinę.

Awaria systemu

Z kolei w Katowicach w budynku firmy przy ul. Modelarskiej doszło do uruchomienia systemu gaśniczego w serwerowni, budynek opuściło ok. 170 osób. Po zakończeniu gaszenia stwierdzono prawdopodobną awarię systemu gaśniczego.

Strażacy minionej zabezpieczali też skutki m.in. dwóch wypadków drogowych w północnej części regionu. W Romanowie w piątek przed południem kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi nr 91 (dawna "jedynka") i uderzył w drzewo. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Występowały utrudnienia w ruchu pojazdów. Po zakończeniu czynności przywrócono ruch.

W wieczornym zderzeniu dwóch samochodów w Staromieściu (pow. częstochowski) poszkodowanych zostało pięć osób.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy