Reklama

Reklama

Koniec akcji poszukiwawczej w kopalni "Zofiówka"

Po czterech dobach zakończyła się akcja poszukiwawcza w kopalni Zofiówka. Ostatni z 10 górników, który zginął w wyniku sobotniej katastrofie został wywieziony na powierzchnię – podała w środę rano Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy kopalnia. W minioną środę w kopalni Pniówek również należącej do JSW, doszło do "kilku wybuchów metanu".

"Ostatni z górników został przetransportowany na powierzchnię. Po czterech dobach akcji ratowniczej zakończyła się akcja poszukiwawcza w kopalni Borynia-Zofiówka Ruch Zofiówka. W wyniku wstrząsu zginęło 10 górników, trzech z nich to pracownicy firmy zewnętrznej - Zakładu Odmetanowania Kopalń" - przekazała JSW.

Wstrząs w kopalni "Ziofiówka"

W Zofiówce w sobotę ok. godz. 3.40 doszło do wstrząsu w chodniku robót przygotowawczych w pokładzie 412 na poziomie 900 metrów. Towarzyszył temu wypływ metanu; nie doszło jednak do zapalenia ani wybuchu tego gazu. W tym rejonie było wówczas 52 pracowników; 42 wyszło o własnych siłach, 10 było poszukiwanych.

Reklama

Czterech górników przetransportowano na powierzchnię w niedzielę, dwóch kolejnych odnaleziono w poniedziałek 156 metrów od czoła przodka. Czterech ostatnich górników zlokalizowano w zalewisku około 50 metrów od czoła przodka.

Wybuchy metanu w kopalni "Pniówek"

W minioną środę w kopalni Pniówek należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do "kilku wybuchów metanu". Wyższy Urząd Górniczy informował wcześniej o jednym wybuchu. - Poszkodowanych zostało 10 osób - poinformował w miniony czwartek Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

- Do kolejnej eksplozji doszło dzień później wieczorem, w tym samym rejonie co w środę - poinformował reporter Polsat News Marek Sygacz. W Centrum Leczenia Oparzeń (CLO) w Siemianowicach Śląskich zmarł kolejny z górników poszkodowanych w wypadku w kopalni Pniówek - poinformował szpital. To siódma ofiara tragedii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy