Reklama

Reklama

Chorzów: Dzieci w nielegalnych walkach MMA

Choć trudno było uwierzyć, że to nie żart, policjanci sprawdzili doniesienia o tym, że w Chorzowie mają odbyć się... walki dzieci. Kryminalni w ostatniej chwili udaremnili organizację nielegalnej "gali" MMA.

Była oficjalna strona wydarzenia, grafiki z uczestnikami walk, wstęp za 5 złotych. Tak miała wyglądać "gala" MMA z udziałem nieletnich zawodników, którą w Chorzowie (woj. śląskie) przygotowywali dwaj młodzi mężczyźni.

MMA, czyli mieszane sztuki walki, to dyscyplina, w której dopuszczone są w zasadzie wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni. Starcia zawodników są brutalne, odbywają się na ringu potocznie nazywanym "klatką".

Nielegalna "gala" MMA z udziałem dzieci

Sprawą zajęli się chorzowscy policjanci. Kolejne doniesienia wydawały się tak abstrakcyjne, że trudno było w nie uwierzyć. Okazały się jednak prawdą. 

Reklama

Mundurowi ustalili i namierzyli miejsce pobytu organizatorów. Byli to dwaj mężczyźni: 17- i 18-nastolatek. 

Okazało się, że podobne walki odbyły się już miesiąc wcześniej. Jak relacjonuje policja, wtedy miała to być spontaniczna akcja, ale po jej "sukcesie" organizatorzy postanowili sprofesjonalizować "galę".

Walki udaremniono w ostatniej chwili.

Dorosłym organizatorom grozi do trzech lat więzienia, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym - podaje policja. 

Joanna Jędrzejczyk wraca do klatki - zmierzy się z Weili Zhang

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy