Reklama

Reklama

Abp Józef Michalik prosi papieża Franciszka o przyjęcie rezygnacji

Metropolita przemyski, abp Józef Michalik napisał do papieża Franciszka z prośbą, aby ten "zechciał nie przedłużać czasu [jego] odejścia z (...) odpowiedzialnej misji, która potrzebuje nowego człowieka” - informuje "Gość Niedzielny".

W tej sprawie duchowny przygotował list pasterski, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę 19 lipca w kościołach archidiecezji przemyskiej.

Reklama

Abp Michalik urodził się w 1941 roku. Zgodnie z prawem kanonicznym w kwietniu 2016 osiągnie wiek emerytalny. Wtedy kończy się jego urząd. Jednak często zdarza się, że papież przedłuża czas urzędowania arcybiskupom. Abp Michalik nie chce jednak dłużej pełnić dotychczasowej funkcji i pisze do Franciszka w tej sprawie już teraz - informuje "Rzeczpospolita".

"Dzięki łasce Bożej dożyłem wieku emerytalnego i zbliża się zakończenie mojej posługi biskupa diecezjalnego. Ponowiłem w tych dniach prośbę do Papieża Franciszka, aby zechciał nie przedłużać czasu mego odejścia z tej odpowiedzialnej misji, która potrzebuje nowego człowieka. Jeśli coś udało się nam wspólnie w Bożej sprawie dobrego dokonać, to stało się to dzięki Bożej łasce i Waszej pomocy" - napisał hierarcha w liście cytowanym przez "Gościa Niedzielnego".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje