Reklama

Wyspa Węży zdobyta przez Rosjan. Do sieci trafiło nagranie

Mała ukraińska Wyspa Węży na Morzu Czarnym została zaatakowana i zdobyta przez Rosjan. Zginęło 13 pograniczników. W sieci znalazło się ostatnie nagranie dźwiękowe z wyspy, które z pewnością przejdzie do historii.

"Na naszej Wyspie Węży broniący jej do końca chłopcy, pogranicznicy bohatersko zginęli, ale nie poddali się. Wszyscy zostaną pośmiertnie odznaczeni orderami Bohatera Ukrainy" - poinformował w nocy Wołodymyr Zełenski. Niewielkiej wyspy broniło 13 pograniczników. 

Wojna. Ukraińcy bronią ojczyzny, śledź relację na żywo 

Wyspa Węży. "Złóżcie broń i poddajcie się"

W czwartek władze ukraińskie informowały o zaciętej obronie Wyspy Węży, gdzie pomimo "ultimatum wroga", ukraińscy żołnierze nie poddawali się.

Reklama

Atak na Wyspę Węży przeprowadziło rosyjskie lotnictwo szturmowe. Towarzyszył temu ostrzał z okrętów Floty Czarnomorskiej.

Wojna na Ukrainie. Nagranie z obrony Wyspy Węży

Po krwawym ataku Rosjan do sieci trafiło nagranie, które ma przedstawiać wymianę zdań między Rosjanami a Ukraińcami. Wideo zostało udostępnione m.in. przez Christophera Millera, cenionego reportera, który relacjonuje konflikt na Wschodzie. 

To zapis dźwiękowy z ostatnich chwil obrony Wyspy Węży:

Rosjanie: Tu wojskowy okręt wojenny. Tu rosyjski okręt wojenny. Sugeruję, abyście złożyli broń i poddali się, aby uniknąć rozlewu krwi i niepotrzebnych ofiar. W przeciwnym razie zostaniecie zbombardowani.

Ukraińcy: Rosyjski okręcie wojenny: Pi*****e się 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja | wyspa węży | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama