Reklama

Wojna w Ukrainie. Gdzie atakuje Rosja? ZOBACZ MAPĘ

24 lutego wojska rosyjskie bezprawnie zaatakowały Ukrainę. Od dwóch dni u naszych wschodnich sąsiadów toczą się zacięte walki. Najtrudniejsza sytuacja jest w stolicy państwa - Kijowie, a także jego okolicach.

Ukraina. Gdzie dokładnie atakuje Rosja?

Zdecydowanie najważniejsze wydarzenia rozgrywają się obecnie w okolicach Kijowa. Rosyjska armia prawdopodobnie chce okrążyć miasto, ale strategie mogą się zmieniać. Kijów to stolica Ukrainy, w której żyją trzy mln ludzi. To kluczowy i strategiczny punkt na ukraińskiej mapie, a jego zdobycie (lub nie) może okazać się punktem zwrotnym wojny. 

Kijów. Sprzęt wojskowy z oznaczeniem "Z"

Rano pod Kijowem zauważono sprzęt wojskowy z oznaczeniem Z, którego używały wcześniej siły rosyjskie - podało Nastojaszczeje Wriemia. Telewizja donosi również o kolejnej próbie desantu w Kijowie. Ministerstwo obrony relacjonuje z kolei walki pod Iwankowem na północ od Kijowa.

Reklama

Według informacji podawanej w prowadzonym na żywo programie internetowej telewizji Nastojaszczeje Wriemia prowadzonej przez Radio Wolna Europa pojawiają się również doniesienia o walkach z dywersantami w kijowskiej dzielnicy Obołoń.

Wojna na Ukrainie. Mapa rosyjskich ataków

Jednocześnie wciąż niejasna jest sytuacja na lotnisko pod Kijowem, a według ostatnich informacji port lotniczy został odbity przez Ukraińców z rosyjskich rąk.

Poniżej przedstawiamy aktualizowaną mapę z miejscami, w których doszło do ataków, bombardowania, wybuchów lub np. wysadzenia mostu.

Heroiczna obrona Wyspy Węży. Rosja atakuje też cywilów

Tymczasem dwoje dzieci zginęło na Ukrainie w wyniku ostrzału ze strony sił rosyjskich w ciągu ostatniej doby - poinformował doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko na Facebooku.

Ukraińscy obrońcy nie zdołali obronić Wyspy Węży na Morzu Czarnym. Po zaciętych walkach z udziałem rosyjskiego lotnictwa szturmowego i pod ostrzałem z okrętów Floty Czarnomorskiej, zginęli wszyscy ukraińscy pogranicznicy. Niewielkiej wyspy broniło 13 pograniczników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mapa | Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | Rosja | Kijów | wyspa węży | hostomel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy