Reklama

Reklama

Mer Melitopola uwolniony. Wymieniono go na dziewięciu rosyjskich jeńców

Ukraina przekazała stronie rosyjskiej dziewięciu schwytanych żołnierzy, aby uwolnić mera miasta Melitopol, Iwana Fedorowa, który został porwany w zeszłym tygodniu, podała ukraińska agencja informacyjna Interfax, cytując wysokiego rangą urzędnika administracji prezydenta Zełenskiego.

"Iwan Fiodorow został zwolniony z rosyjskiej niewoli... Za niego Rosja otrzymała dziewięciu wziętych do niewoli żołnierzy, poborowych, w rzeczywistości dzieci urodzone na przełomie 2002 i 2003 roku." - czytamy w komunikacie ukraińskiej agencji.

Zobacz też: Ukraina. Od początku inwazji w Mariupolu zginęło 2400 cywilnych osób

Biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego podało wcześniej, że burmistrz Iwan Fedorow został zwolniony, ale nie podało szczegółów.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Mer rozmawiał z Zełenskim

Po odzyskaniu wolności burmistrz Melitopola rozmawiał telefonicznie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Melitopol, w obwodzie zaporoskim, jest zajęty przez wojska rosyjskie. Z ich inicjatywy merem została tam członkini prorosyjskiej partii "Opozycyjna Platforma - Za Życie" radna Hałyna Danylczenko, która zachęca mieszkańców, by "dostosowali się do nowej sytuacji".

Fedorow został w piątek uprowadzony przez Rosjan; Prezydent Zełenski powiedział, iż Fedorow był torturowany i żądano od niego, by publicznie uznał okupacyjne władze rosyjskie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy