Reklama

Ataki na obwód biełgorodzki. Rosyjskie służby "znalazły" winnego

Illja Bogdanow, były rosyjski oficer znalazł się wśród bojwników, którzy weszli na terytorium obwodu biełgorodzkiego - podaje w czwartek prokremlowska agencja TASS. - Istnieją powody, by twierdzić, że wśród dywersantów jest były rosyjski nacjonalista - informują rosyjskie służby. Jak się okazuje, Bogdanow otwarcie przyznaje, że należy do Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego, a w mediach społecznościowych zamieścił zdjęcia z działań.

Prokremlowska agencja, powołując się na źródła w rosyjskich służbach powiadomiła, że w atakach w obwodzie biełgorodzkim wziął udział między innymi Illja Bogdanow, były rosyjski oficer, który służył w szeregach Straży Granicznej. 

Obwód biełgorodzki. Rosyjskie służby "znalazły" winnego

- Istnieją powody, by twierdzić, że wśród ukraińskich dywersantów, którzy przeniknęli do obwodu biełogrodzkiego jest były rosyjski nacjonalista Illja Bogdanow. Miał on także brać udział w atakach terrorystycznych na wsie w rejonie briańskim - podaje źródło, na które powołuje się agencja TASS.  

Jak dodano, Bogdanow jest poszukiwany przez służby. Znajduje się także na liście ekstremistów i terrorystów.  

Reklama

Bogdanow po rozpoczęciu agresji Rosji na Ukrainę w 2014 roku zdecydował się na wsparcie ukraińskich żołnierzy. W czasie pełnoskalowej inwazji w 2022 roku, już jako obywatel Ukrainy, wszedł w szeregi armii ukraińskiej. Brał m.in. udział w walkach na przedmieściach Kijowa. W związku z doznaniem poważnych obrażeń, przeszedł dwie operacje. 

Bogdanow nie ukrywa przynależności do antyputinowskiej grupy  

Illja Bogdanow jest członkiem Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego, a jego przynależność do antyputinowskiego ruchu nie jest sekretem.  

Bogdanow zamieścił we wtorek zdjęcia i nagranie m.in. ze zniszczonego przejście granicznego między Ukrainą a Rosją. Bogdanow w środę wziął udział również w konferencji prasowej zorganizowanej przez członków Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego oraz Legionu Wolność Rosji

W poniedziałek na terenie obwodu biełgorodzkiego oraz miasteczka Grajworon rozpoczęły się działania grup dywersyjnych Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego oraz Legionu Wolność Rosji. Antyputinowskie grupy złożone z obywateli Rosji jeszcze przed rozpoczęciem działań przekazywały, że dążą do "wyzwolenia całego kraju"

Więcej informacji na temat wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie można znaleźć w naszym specjalnym raporcie TUTAJ. Najnowsze wiadomości z frontu najszybciej pojawią się w relacji na żywo.

Więcej na temat rosyjskiej inwazji w raporcie wojna w Ukrainie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy