Reklama

Reklama

Gdańsk: 10-latek chory na COVID-19 leży pod respiratorem. Jest nieprzytomny

Lekarze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku walczą o życie 10-latka, który leży nieprzytomny pod respiratorem po zarażeniu SARS-CoV-2. To pierwszy tak ciężki przypadek COVID-19 w Pomorskiem w tak młodym wieku - podają władze szpitala.

Informację o 10-latku przebywającym w gdańskim szpitalu podał "Dziennik Bałtycki". Jak powiedział w niedzielę rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego Jarosław Cejrowski, "dziecko trafiło do tej placówki w czwartek ze szpitala w Starogardzie Gdańskim".

- 10-letni chłopiec jest nieprzytomny. Leży pod respiratorem. Jest chory na COVID-19 i ma współistniejące choroby. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. Stan dziecka jest ciężki - powiedział Cejrowski.

Lekarze apelują o szczepienia

- Chłopiec ma ciężkie zapalenie płuc wywołane zakażeniem. Stan chłopca od przyjęcia nie zmienił się. To pierwszy tak ciężki przypadek COVID-19 w Pomorskiem w tak młodym wieku - powiedział rzecznik szpitala.

Lekarze nie chcą spekulować na temat rokowań chłopca.

Reklama

- Apelujemy o szczepienia dzieci od 5. roku życia, które wkrótce ruszają. Jedynie szczepienia są skuteczną metodą obrony przed zakażeniem - dodał rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy