Reklama

Reklama

Włochy: Skuteczność szczepionek spada po pięciu miesiącach do 39 procent

Włoski Instytut Służby Zdrowia poinformował, że po pięciu miesiącach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 ochrona przed zakażeniem spada z 74 do 39 proc. Trzecia dawka szczepionki w znacznym stopniu zapobiega ciężkiemu przebiegowi choroby.

W raporcie Instytut podkreślił, że skuteczność w zapobieganiu ciężkiemu przebiegowi COVID-19 u osób zaszczepionych w ostatnich pięciu miesiącach wynosi 93 procent.

Ponadto według badań trzecia dawka preparatu zapobiega ciężkiej chorobie w ponad 90 proc. przypadków.

Tzw. dawka przypominająca we Włoszech podawana jest po co najmniej pięciu miesiącach od poprzedniej.

Włosi poprawią działanie paszportów covidowych

Rząd Włoch, jak podają media, pracuje nad mechanizmem, który ma automatycznie prowadzić do zawieszenia działania przepustki COVID-19 u osób, u których wykryte zostanie zakażenie. Obecnie paradoks polega na tym, że posiadacze tzw. Green Pass mają ważny dokument także wtedy, gdy otrzymują pozytywny wynik testu. Według nowego projektu ważność przepustki przywracano by dopiero w momencie, gdy osoba zakażona otrzyma potem negatywny wynik testu.

Reklama

Minionej doby na COVID-19 zmarło we Włoszech 96 osób i wykryto ponad 21 tys. zakażeń w 565 tys. testów. To znaczy, że 3,7 proc. z nich dało wynik pozytywny.

Bilans zmarłych od początku pandemii wzrósł do 134 765.

Obecnie zakażonych w tym kraju jest 273 tys. osób. W szpitalach przebywa ponad 7,3 tys. zakażonych koronawirusem, w tym 818 na intensywnej terapii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy