Reklama

Reklama

Większość Włochów chce nosić maseczki po zniesieniu nakazu

Przedstawiciele włoskiego rządu ogłosili, że w sierpniu maski na powietrzu nie będą już obowiązkowe. Natomiast z najnowszego sondażu wynika, że Włosi chcą nosić maseczki na zewnątrz, nawet wtedy, gdy zniesiony zostanie taki nakaz.

Prawie dwie trzecie Włochów będzie nosić maseczki na zewnątrz także wtedy, gdy zostanie zniesiony ten wymóg - to rezultat sondażu dla agencji prasowej Andkronos, przeprowadzonego przez Instytut Emg. Z kolei 27 procent mieszkańców Włoch zadeklarowało, że przestanie nosić maseczkę na zewnątrz, gdy tylko będzie to możliwe.

Jak odnotowano, odsetek zwolenników korzystania z tego środka ochrony osobistej jest różny w zależności od wieku.

W grupie do 35 lat jest ich 55 procent. Wśród osób w wieku od 35 do 54 jest ich 72 procent. Maseczki popiera 65 procent tych, którzy mają powyżej 55 lat.

Reklama

Maski a szczepienia

We Włoszech od jesieni zeszłego roku obowiązuje nakaz noszenia maseczek na zewnątrz. Obecnie, gdy zaczynają się letnie temperatury, na ulicach Rzymu widać coraz więcej osób opuszczających maseczki pod brodę. Nieliczne osoby nie mają ich w ogóle.

Będzie można bez nich chodzić, gdy choć jedną dawkę szczepionki otrzyma połowa ludności Włoch, czyli 30 milionów osób - zapowiedzieli wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Ma to nastąpić na przełomie lipca i sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama