Reklama

Reklama

Przerwa świąteczna 2021 w szkole. Kiedy się zaczyna i ile trwa?

Święta i zimowa przerwa świąteczna to czas, na który czeka wielu dorosłych oraz dzieci. W jaki dzień się rozpoczyna i ile w tym roku trwa przerwa świąteczna w szkołach?

Dni wolne od nauki to ulubione momenty większości uczniów. W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne opuszczą oni mury szkoły wcześniej niż w poprzednich latach. Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna w szkołach i ile potrwa?

Przerwa świąteczna 2021 dla uczniów - termin

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki ostatni dzień zajęć szkolnych przed Bożym Narodzeniem 2021 przypada na środę 22 grudnia. Dzień później, 23 grudnia rozpoczyna się zimowa przerwa świąteczna, która potrwa do 31 grudnia 2021 r. Pierwsze lekcje odbędą się jednak dopiero w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku. 

Reklama

W związku z decyzją ministra edukacji związaną z dynamicznie rozwijającą się sytuacją pandemiczną, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych ostatni raz w tym roku usiądą w szkolnych ławkach 17 grudnia 2021 r. Od 20 grudnia do 9 stycznia - czyli również po przerwie świątecznej - wszystkie zajęcia będą się odbywały w trybie zdalnym. Według aktualnych informacji od poniedziałku 10 stycznia sytuacja ma wrócić do normy. Z pewnością jednak wiele będzie zależało od dynamiki zachorowań w kraju.

Zimowa przerwa świąteczna - kiedy wypadają ferie

Oprócz okresu okołobożonarodzeniowego uczniowie mogą liczyć również na 2 tygodnie odpoczynku w czasie przerwy międzysemestralnej. W tym roku szkolnym, w przeciwieństwie do poprzedniego, ferie odbędą się w różnych terminach, z podziałem na regiony. Najwcześniej doczekają się ich mieszkańcy województw: małopolskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego oraz kujawsko- pomorskiego. Tam ferie rozpoczną się już 17 stycznia, czyli zaledwie 2 tygodnie po przerwie świątecznej. W pozostałych województwach ferie 2022 zaplanowane są w poniższych terminach:

  • 24.01 - 6.02. - woj. warmińsko- mazurskiego oraz podlaskie
  • 31.01 - 13.02 - woj. mazowieckie, dolnośląskie, zachodniopomorskie i opolskie
  • 14.02 - 27.02 - woj. podkarpackie, lubelskie, pomorskie, śląskie i łódzkie

Przerwa świąteczna oraz następujące po niej ferie pozwolą uczniom na odpoczynek od nauki i nabranie sił na kolejne miesiące.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy