Reklama

Reklama

Ferie zimowe 2022. Kiedy wypadają w poszczególnych województwach?

Uczniowie wrócili już do nauki po przerwie świątecznej. Jednak nie na długo. Wielkimi krokami zbliżają się bowiem ferie zimowe 2022. Już za dwa tygodnie pierwsze województwa rozpoczną zimową przerwę semestralną. Sprawdź, kiedy ferie zimowe 2022 wypadają dla twojego regionu.

3 stycznia uczniowie wrócili do nauki zdalnej po przerwie świątecznej. Taka forma zajęć będzie obowiązywała do 9 stycznia. Dzień później szkoły wrócą do nauki stacjonarnej. W niektórych województwach jednak tylko na tydzień. Dlaczego? Ponieważ już 17 stycznia w pierwszych regionach rozpoczną się ferie zimowe 2022.

Ferie zimowe 2022 - terminy dla poszczególnych województw

Ferie zimowe to standardowo dwa tygodnie wolnego od zajęć lekcyjnych dla szkół i przedszkoli. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki terminy na 2022 rok wypadają następująco:

Reklama

  • 17 - 30 stycznia 2022 - Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 - Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 - Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 - 27 lutego 2022 - Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie 

Ferie zimowe 2022. Będzie powtórka z zeszłego roku?

W 2021 roku terminy ferii zimowych nie były podzielone ze względu na województwa. Z powodu pandemii wszyscy uczniowie mieli wolne w jednym czasie, a hotele i stoki narciarskie były zamknięte.

Czy taka sytuacja może powtórzyć się w 2022 roku? Na razie nic nie wskazuje na taki rozwój wydarzeń. Jednak przedstawiciele rządu pytani o tę kwestię często przypominają, że sytuacja epidemiczna jest zmienna i może wymagać wdrożenia różnych rozwiązań.

Reklama

Reklama

Reklama