Reklama

Reklama

Wypadek w Szymbarku. Sprawca wyraził żal i skruchę

Będzie wniosek o areszt dla 21-latka, który spowodował śmiertelny wypadek w Szymbarku (woj. pomorskie) i uciekł. W wyniku potrącenia śmierć na miejscu poniosła 19-letnia dziewczyna, a cztery osoby zostały ranne. Jak podała prokuratura, sprawca przyznał się oraz wyraził żal i skruchę.

Jak powiedział we wtorek Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, 21-letni Dawid T. przyznał się do spowodowania wypadku w Szymbarku i złożył obszerne wyjaśnienia. Mężczyzna wyraził skruchę i żal z powodu zdarzenia

- W chwili obecnej będą prowadzone dalsze czynności dowodowe mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności sprawy. Planowane jest złożenie wniosku do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - dodał Duszyński.

Kierowca i pasażer z zarzutami

Duszyński poinformował, że 21-letni Dawid T. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. - Za takie przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności - dodał.

Reklama

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 4 nad ranem w Szymbarku na Kaszubach. Volkswagen golf wjechał w grupę osób wracającą z dyskoteki. Na miejscu zginęła 19-letnia dziewczyna, a cztery inne osoby zostały ranne. Kierowca samochodu uciekł z miejsca wypadku. Policja zatrzymała go w niedzielę po południu. Więcej na temat wypadku TUTAJ

Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 17-letni pasażer auta - Maciej M. Nastolatkowi zarzucono nieudzielenie pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy