Reklama

Reklama

Pracownicy przedszkola mieli znęcać się nad dziećmi. Pięć osób z zarzutami

Prokuratura Okręgowa w Słupsku postawiła zarzuty pięciu pracownikom jednego z chojnickich przedszkoli. Według śledczych, w 2019 roku miało tam dochodzić do znęcania się nad dziećmi i naruszania ich nietykalności cielesnej. Śledztwo w tej sprawie powinno zakończyć się w czerwcu tego roku.

Zarzuty w sprawie wydarzeń, jakie miały mieć miejsce w chojnickim przedszkolu Prokuratura Okręgowa w Słupsku przedstawiła trzem nauczycielkom, które miały znęcać się nad dziećmi z grupy czterolatków. Naruszenia nietykalności cielesnej przedszkolaków dopuścić miała się terapeutka oraz prowadzący w placówce zajęcia sportowe. Pokrzywdzonych miało być łącznie dziesięcioro dzieci.

- Zawiadomienie w tej sprawie złożyli rodzice. Śledczy przesłuchali rodziców, pracowników przedszkola, oraz w tzw. niebieskim, bezpiecznym pokoju także dzieci. Zabezpieczono również przedszkolny monitoring - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Reklama

Podejrzane o znęcanie się nad dziećmi nauczycielki odmówiły składania wyjaśnień i ustosunkowania się do zarzutów. Pozostała dwójka podejrzanych nie przyznała się do winy i złożyła odpowiednie wyjaśnienia.

Media: Nauczycielki, terapeutka i wuefista z zarzutami

Śledztwo w tej sprawie przedłużono do końca czerwca br. i - jak powiedział rzecznik słupskiej prokuratury - powinno zakończyć się w tym terminie.

Za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny grozi od 6 miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Naruszenie nietykalności cielesnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jak podało Radio Weekend FM, do wydarzeń miało dojść w przedszkolu "Skrzat", a zarzuty postawiono nauczycielkom Marii F., Wiolecie K. i Emilii W. oraz terapeutce Czesławie B. oraz prowadzącemu zajęcia fizyczne Markowi K.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy