Reklama

Kartuzy: Pijany zniszczył radziecki cmentarz. Usłyszał trzy zarzuty

Pijany mężczyzna pod osłoną nocy dostał się na cmentarz radziecki przy ul. Majkowskiego w Kartuzach. Tam postanowił dać upust swoim emocjom. 38-latek zdewastował nekropolię - połamał płyty nagrobne, uszkodził pamiątkowy obelisk. Następnie próbował uciekać przed policją. Straty wyrządzone przez wandala wyceniono na 50 tys. złotych.

Policjanci z Kartuz otrzymali zgłoszenie o dewastacji cmentarza w sobotę około 22:00. Patrol, który został skierowany na miejsce, zauważył w okolicy cmentarza podejrzanego mężczyznę. Ten, na widok policjantów, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 

38-latek był pijany. Miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Na cmentarzu zniszczył kilka nagrobków - połamał płyty oraz uszkodził obelisk. Kartuska policja opublikowała zdjęcia zniszczeń.

Pijany wandal usłyszał trzy zarzuty

"Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty - znieważenie pomnika upamiętniającego zdarzenie historyczne, znieważenie miejsca spoczynku zmarłych na Cmentarzu Poległych Żołnierzy Radzieckich oraz zniszczenie mienia" - przekazała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach. 

Reklama

Straty wyrządzone przez mężczyznę zostały wycenione na 50 tys. złotych. Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1,5 tys. złotych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pijany | dewastacja | cmentarz radziecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy