Reklama

Niemcy: 53-letnia Polka wjechała na tory. Osiem pociągów opóźnionych o 382 minuty

Jadąca mercedesem kobieta minęła remizę strażacką w niemieckim Vrasselt, po czym z nieznanych przyczyn skręciła w prawo na przejeździe kolejowym i zatrzymała się na torowisku w kierunku Oberhausen. Maszynista pociągu ICE, jadącego z Emmerich, w porę dostrzegł przeszkodę i zdołał zatrzymać skład.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 20 na linii kolejowej z Oberhausen do Emmerich, na wysokości przejazdu kolejowego Emmerich/Vrasselt (znacznik 56,74 km) (Nadrenia Północna-Westfalia, powiat Kleve).  

53-letnia Polka jechała mercedesem wzdłuż Broichstraße. Minęła remizę strażacką w Vrasselt chcąc skręcić w prawo w Bahnweg. Z niewyjaśnionych przyczyn wjechała na przejazd kolejowy i zatrzymała się na torowisku w kierunku Oberhausen.

Pociąg stanął niespełna 100 m od auta

Maszynista pociągu ICE jadącego z Emmerich zauważył przeszkodę i w ostatniej chwili rozpoczął hamowanie. Skład zatrzymał się niespełna 100 metrów od samochodu.

Reklama

Po ściągnięciu mercedesa z torów okazało się, że był on sprawny technicznie. 

Z powodu zamknięcia torów osiem pociągów było opóźnionych łącznie o 382 minuty. Dwa pociągi zostały przekierowane na inne trasy.

Policja w Kleve prowadzi śledztwo w sprawie sprowadzenia zagrożenia w ruchu kolejowym. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | przejazd kolejowy | tory | Polka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy