Reklama

Reklama

Nie żyje prof. Zdzisław Najder

W wieku 90 lat zmarł prof. Zdzisław Najder. Był historykiem literatury, dyrektorem Radia Wolna Europa i znawcą twórczości Josepha Conrada. O jego śmierci powiadomił syn Krzysztof.

Prof. Zdzisław Najder urodził się w 1930 roku w Warszawie. 

W latach powojennych był działaczem opozycji antykomunistycznej. W 1976 roku założył Polskie Porozumienie Niepodległościowe, w 1980 przystąpił do NSZZ "Solidarność".  

Kiedy w Polsce wprowadzono stan wojenny, Najder przebywał akurat w Oksfordzie. Nie wrócił do Polski. Zamiast tego został dyrektorem polskiej sekcji Radia Wolna Europa.  

"Najbardziej znany conradolog na świecie, profesor uniwersytetu, były dyrektor Radia Wolna Europa, skazany na śmierć przez władze komunistyczne. Człowiek wybitny, ale też kontrowersyjny i pełen sprzeczności" - czytamy w informacji opublikowanej na Facebooku, w której Krzysztof Najder podał też, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny i poprosił o nieskładanie kondolencji.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje