Reklama

Reklama

Ćwiczenia 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Mariusz Błaszczak: Największe od lat

"12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat. Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony" - przekazał w niedzielę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W ćwiczeniach weźmie ok. 4 tys. żołnierzy. Celem pierwszej fazy jest ośrodek w Nowej Dębie.

Informację o ćwiczeniach szef MON przekazał na Twitterze. "Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat. Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony" - napisał.

Jadą po drogach publicznych

Jak podaje na swojej stronie internetowej 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, celem ćwiczeń taktycznych jest sprawdzenie stopnia przygotowania dowództw, sztabów i pododdziałów do realizacji zadań bojowych, a pierwszą ich fazą jest przemieszczenie na dużą odległość.

"W ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostek bezpośrednio podległych. Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych" - napisano.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy