Reklama

Reklama

SG: Obywatele Konga i Sudanu próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

25 cudzoziemców próbowało w środę nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią, są wśród nich Konga i Sudanu. Z raportu Straży Granicznej wynika, że ponownie kilka osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Świsłocz. Z danych SG wynika, że od początku miesiąca zanotowano w sumie ponad 1,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Jak podała SG w czwartek rano na Twitterze, czterech nielegalnych imigrantów, którzy wpław pokonali Świsłocz, zatrzymano na odcinku granicy, za którego ochronę odpowiada placówka w Bobrownikach (Podlaskie); to obywatele Iranu i Konga.

Z danych SG wynika, że od początku miesiąca zanotowano w sumie ponad 1,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W październiku było takich prób ponad 2,5 tys. W sumie od początku roku było to ponad 13,1 tys. prób.

Granica z Białorusią. Trwa budowa elektronicznej zapory

Trwa budowa tzw. zapory elektronicznej, która ma być uzupełnieniem stalowego ogrodzenia, zbudowanego na 186 kilometrach granicy lądowej z Białorusią. Bariera elektroniczna, która ma mieć 202 km, obejmie również odcinki, gdzie stalowego ogrodzenia nie ma, np. graniczne rzeki.

Reklama

Kilka dni temu SG poinformowała, że pierwszy odcinek zapory elektronicznej został już odebrany od wykonawcy. To odcinek o długości 21 km koło Kuźnicy, jest tam m.in. ponad 300 kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych.

Zakaz zbliżania się do granicy

Od 1 lipca obowiązuje w Podlaskiem - wydany przez wojewodę - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje do końca listopada w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach.

Decyzja ma związek z trwającymi pracami przy budowie zabezpieczeń elektronicznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy