Reklama

Reklama

Granica z Białorusią. 39 godzin czekania przed przejściem w Bobrownikach

Kierowcy ciężarówek muszą czekać 39 godzin na przekroczenie granicy z Białorusią przez przejście graniczne w Bobrownikach (woj. podlaskie). Od ponad doby zamknięte jest do odwołania sąsiednie przejście w Kuźnicy.

Czas oczekiwania przed Bobrownikami wynosi 39 godzin, w kolejce do przejścia stoi 840 ciężarówek - poinformował st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS. W ciągu minionej doby odprawiono tam blisko pół tysiąca tirów wyjeżdżających z Polski.

Według danych KAS, tydzień temu o tej samej porze w Bobrownikach w ogóle nie było kolejki ciężarówek, dwa tygodnie wcześniej - czas oczekiwania wynosił tylko dwie godziny. We wtorek wieczorem czas oczekiwania kierowców w kolejce do Bobrownik przekroczył dwie doby; po nocnej zmianie skrócił się nieco.

Granica. Strefa buforowa

Na drodze dojazdowej do przejścia, przed Waliłami Stacją, obowiązuje od wtorku strefa buforowa. Strefy buforowe tworzone są na drogach dojazdowych do podlaskich przejść z Białorusią, kiedy kolejka zaczyna się wydłużać i utrudnia ruch samochodów. Wówczas jest dzielona i porządkowana przez Straż Graniczną i policję. Gdy odprawiane są kolejne pojazdy z pierwszej części kolejki, sukcesywnie wpuszczane są do niej auta z drugiej jej części.

Reklama

Przejście graniczne w Kuźnicy zamknięte

Kolejka tirów wydłużyła się w Bobrownikach znacznie w związku z zamknięciem - od 7 rano we wtorek do odwołania - sąsiedniego przejścia granicznego w Kuźnicy. "Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko - białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" - podała SG w komunikacie o wstrzymaniu odpraw na tym przejściu.

Zobacz też: Historyczna decyzja naszych sąsiadów. Idą śladem Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne