Reklama

Warszawa: Zabójstwo na Nowym Świecie. Pierwszy podejrzany w rękach policji

Policjanci zatrzymali Łukasza G., pierwszego z podejrzanych o zabójstwo z maja 2022 r. na Nowym Świecie w Warszawie - podała stołeczna policja. Mężczyzna był "zaskoczony" zatrzymaniem. Policja poinformowała też, że podejrzany zmienił wygląd - zapuścił włosy i zaczął nosić okulary.

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw - przekazała policji. Jak dodano, podstawą poszukiwań był list gończy wystawiony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Jak poinformował rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak, Łukasza G. zatrzymano na Targówku. - Osoba była zaskoczona podczas zatrzymania - powiedział.

Dodał, że mężczyznę trudno było rozpoznać. - Mówimy tu o kamuflażu: zapuszczeniu włosów, używaniu okularów - podał.

 - Jestem przekonany, że kwestią czasu jest zatrzymanie pozostałych osób - dodał.

Reklama

 

 Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja zeszłego roku. Do jednego ze sklepów wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

W tej sprawie oprócz zatrzymanego Łukasza G. listem gończym są ścigani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letnim Sebastian Włodarczyk. Jak wcześniej informowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec ściganych mężczyzn, co umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań.

Nieoficjalnie: Łukasz G. był już znany śledczym

Według ustaleń PAP 28-letni Łukasz G. już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal.

Mężczyzna na początku lutego 2021 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za współudział w podpaleniu klubu na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Sąd wymierzył mu także grzywnę. 6 maja 2022 roku sąd drugiej instancji (Sąd Apelacyjny w Warszawie) zmniejszył 27-latkowi wyrok do 3 lat więzienia. Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz G. wspólnie z Sebastianem Włodarczykiem i trzecim mężczyzną brali udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie.

Z kolei 24-letni Dawid Mirkowski, jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, to zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był m.in. reprezentantem warszawskiego klub Garuda Muay Thai Gym. Mirkowski w swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk i brał udział w galach DSF, KOK czy Wirtuoz.

Trzeci poszukiwany mężczyzna 23-letni Sebastian Włodarczyk również miał być wcześniej znany stołecznym organom ścigania. W połowie sierpnia 2017 roku brał udział w pobiciu kierowcy autobusu na pętli autobusowej przy ul. Ossowskiego na warszawskim Targówku.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nowy Świat | zabójstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy