Reklama

Reklama

Warszawa: Ukradł designerski wazon dla żony. Łup był wart 2 tys. zł

85-latek wyniósł z eleganckiego salonu w centrum handlowym na Pradze Południe wazon. Jak się okazało, przedmiot był markowy. Emeryt połasił się na designerskie naczynie marki Versace warte 2 tys. zł. - Łup sprezentował żonie - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Kilka dni temu do policjantów z warszawskiej Pragi Południe wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży wazonu z firmowego sklepu.

- Operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu bardzo szybko zabezpieczyli materiał, który mógłby pomoc w identyfikacji sprawcy, dodatkowo przeprowadzili własne ustalenia. Pozyskane informacje sprawiły, że bardzo szybko ustalili, kim jest podejrzany - tłumaczyła policjantka.

Według ustaleń śledczych wazon ukradł 85-latek.

Wypełniony kwiatami, zdobił stół w mieszkaniu

- Kiedy funkcjonariusze pojawili się w jego mieszkaniu wszystko stało się jasne, mężczyzna ukradł markowy wazon po to, by sprezentować go żonie. Wypełniony kwiatami zdobił stół w ich mieszkaniu - podała policjantka.

Reklama

Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy zabezpieczyli też skradziony wazon. 

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe - dodała nadkomisarz.

Grozi mu do pięciu lat więzienia.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy