Reklama

Reklama

Warszawa: Dwóch mężczyzn pobiło przechodnia

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych za pobicie. Agresorzy mieli zaatakować, gdy pokrzywdzony wychodził z klatki z bloku na warszawskiej Woli. Napastnicy mieli najpierw pobić, a później okraść mężczyznę. Zatrzymani mają 17 i 23 lata, obaj byli pijani.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak podała rzeczniczka wolskich policjantów kom. Marta Sulowska, funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie, że doszło do pobicia mężczyzny. - Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony, wychodząc z klatki schodowej, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, stojących w grupie innych osób - tłumaczyła policjantka.

- Pokrzywdzony był kompletnie zaskoczony, bowiem nie wiedział, skąd agresja obu mężczyzn została skierowana na jego osobę. Dodał, że najpierw został zaatakowany przez jednego z nich. Mężczyzna złapał go za ubranie i szarpał. Po chwili uderzył pięścią w twarz, w wyniku czego pokrzywdzony przewrócił się na ziemię. Po chwili podbiegł drugi z napastników i również zadawał mu ciosy pięścią w twarz i głowę - podkreśliła.

Reklama

Wskazała, że na bójkę zareagował świadek zdarzenia, który zadzwonił na policję. - Pokrzywdzony zorientował się, że w chwili napaści został mu skradziony plecak i telefon komórkowy - zaznaczyła.

Byli pijani

Poinformowała, że po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 23 lata. - Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli pod wpływem alkoholu; mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - dodała.

Obaj po zatrzymaniu i wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut rozboju, działając wspólnie i w porozumieniu. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Za zarzucany czyn może grozić do 12 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy