Reklama

Zakopane: Uderzył na Krupówkach przypadkowego turystę i poszedł dalej. Złamał mu kość czaszki

Policyjny patrol na Krupówkach zauważył, jak do przypadkowej osoby podchodzi mężczyzna i bez najmniejszego powodu uderza ją pięścią w twarz. 26-latek doznał poważnych obrażeń głowy i trafił do zakopiańskiego szpitala. Napastnika, 36-latka z Wołomina, ujęto po krótkim pościgu.

Policyjny patrol na Krupówkach zauważył w nocy z piątku na sobotę, jak do przypadkowej osoby podchodzi mężczyzna i bez najmniejszego powodu uderza ją pięścią w twarz. Po uderzeniu zaatakowany mężczyzna osunął się na ziemię, a napastnik wolnym krokiem poszedł sobie dalej deptakiem.

Policjanci dogonili napastnika i zatrzymali go. Okazało się, że to 32-latek z powiatu wołomińskiego.

Poszkodowany 26-letni turysta z województwa podlaskiego trafił do zakopiańskiego szpitala. W wyniku uderzenia doszło u niego do złamania kości czaszki.

Nie wie, dlaczego zaatakował

W niedzielę agresor został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za grozi mu do pięciu lat więzienia. Podczas przesłuchania nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania ani podać powodu, dla którego uderzył obcego mężczyznę.

Reklama

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Ponadto zabezpieczono jego samochód na poczet przyszłych kar.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zakopane | Krupówki | Małopolska | pobicie

Reklama

Reklama

Reklama