Reklama

Reklama

Śmierć 21-letniego młodzieżowego radnego. Oskarżona nie przyznaje się do winy

Sąd Okręgowy w Warszawie bada sprawę zabójstwa, do którego doszło w nocy z 29 na 30 kwietnia 2021 roku. O zamordowanie 21-letniego młodzieżowego radnego z Lublina oskarżana jest partnerka mężczyzny. Do tragedii doszło na warszawskim Wilanowie.

We wtorek przed sądem wyjaśnienia składała oskarżona Karolina B. Kobieta przekonywała, że zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem.

Jak ustalili śledczy, Igor K. został zaatakowany w nocy z 29 na 30 kwietnia 2021 roku w budynku przy ulicy Sarmackiej w Warszawie. Mężczyznę znaleziono na klatce schodowej, trzymał się za brzuch, krwawił. Pochylała się nad nim Karolina B. Mieszkańcy budynku wezwali pogotowie ratunkowe oraz policję. Poszkodowany zmarł po kilkudziesięciu godzinach w szpitalu. W śledztwie ustalono, że przyczyną śmierci był cios 15-centymetrowym ostrzem.

Reklama

Co zeznała oskarżona?

Oskarżona podtrzymała wyjaśnienia, które złożyła w śledztwie - nie przyznając się do winy. Z zeznań Karoliny B. wynika, że tego wieczoru dostała ataku paniki. Jej partner chciał iść do apteki.

- Wybiegłam za nim, by mu powiedzieć, że apteka jest nieczynna. Nie wiem, dlatego miałam nóż w ręce - zeznawała kobieta, tłumacząc, że "nie jest zabójczynią". Przyznała natomiast, że była pod wpływem substancji psychotropowych.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu 8 kwietnia 2022 roku. Prokuratura postawiła kobiecie zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim.

- Za to przestępstwo grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności - poinformowała wówczas Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Igor K. był młodzieżowym radnym z Lublina

Kobieta na wtorkową rozprawę została doprowadzona z aresztu, w którym przebywa od momentu zatrzymania zaraz po zdarzeniu.

21-letni Igor K. zginął w jej mieszkaniu na warszawskim Wilanowie. Na co dzień mieszkał w Lublinie. Był wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił też funkcję marszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Był również członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Sad wyznaczył termin kolejnej rozprawy na 13 lipca.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy