Reklama

Reklama

KAS zabezpieczyła podrabiane zabawki. Ich wartość to ponad pół miliona zł

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła blisko osiem tysięcy sztuk podrabianych zabawek. Szacunkowa wartość towaru wynosi 535 tys. zł. - Nielegalny towar znajdował się w hali targowej Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej - podała rzeczniczka prasowa Szefa KAS Anita Wielanek.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali halę w Wólce Kosowskiej i znaleźli zabawki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm.

Jak przekazała rzeczniczka, zabawki znajdowały się wewnątrz boksu handlowego. Były poukładane na regałach sklepowych, w koszach oraz przed pomieszczeniem handlowym. Część zabawek leżała luzem na ziemi. Pracownicy pakowali pojedyncze zabawki w zestawy.

- Funkcjonariusze znaleźli również puste opakowania z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Dodatkowo zabezpieczono naklejki w języku polskim do oznaczania towaru z kodem kreskowym i znakiem CE. Miały one świadczyć o tym, że sprzedawane zabawki spełniają wszystkie wymagania unijne i są bezpieczne dla dzieci - przekazała Anita Wielanek.

Reklama

Nielegalne znaki towarowe

Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdził, że wszystkie zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem. Kara wynosi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy