Reklama

Reklama

Niecodzienny gość w Krakowie. Ulicami miasta spacerował bóbr

W poniedziałek rano krakowska straż miejska udostępniła zdjęcie niecodziennego gościa spacerującego przez miasto. Oprócz fotografii w mediach społecznościowych strażników pojawił się też wiersz: "Panie Bobrze! Pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?!" - napisano.

Bóbr pojawił się na ulicy Krakowskiej w Krakowie w poniedziałek rano. Spokojnie spacerował po chodniku, gdy natknęła się na niego straż miejska. 

O niecodziennym gościu strażnicy poinformowali na Facebooku wierszem:

"Panie Bobrze!
Pan odpowie, po co chodzić po Krakowie?!
Tupać, łazić, hałasować,
zamiast żerdzie ,,konsumować"!
Pan się zastanowi jeszcze raz.
Czy nie lepiej było w las?!" 

W niedzielę krakowska straż miejska ratowała innego zwierzaka. Był to niejaki Lolek. "11-letnia Maja z pewnością nie tak wyobrażała sobie niedzielne popołudnie. W trakcie spaceru ze swoim ukochanym kotem Lolkiem trafiła na boisko szkoły podstawowej, do której na co dzień uczęszcza" - opisują funkcjonariusze. 

Reklama

W pewnym momencie kot zeskoczył z jej rąk i skrył się pod rampą na skateparku. Mimo że był na smyczy, zestresowany za nic nie chciał wyjść na zewnątrz. 

Jak informują strażnicy ojciec jednego z chłopców, którzy jeździli na hulajnogach. Próbował wyciągnąć kota przy pomocy gałęzi, ale bezskutecznie. W końcu postanowił skorzystać z telefonu alarmowego - 986.

"Przypadek sprawił, że w patrolu był Zbyszek, znany w naszej jednostce z niezliczonej ilości interwencji, w trakcie których ratował już łabędzie, kaczki, sarny i wiele innych zwierząt.
Zbyszek, zaopatrzony w bardzo długą gałąź szybko "wyprosił" Lolka na zewnątrz. I gdy wszyscy myśleli, że to szczęśliwy koniec tej historii, kot błyskawicznie doskoczył do siatki, przeskoczył przez nią i w popłochu zaczął uciekać" - opisuje straż miejska. 

Jak dodano, Zbyszek nie dał za wygraną. Razem z Mają pobiegli za Lolkiem. W końcu po kilku minutach Zbyszkowi udało się go dopaść. Szybki, bezpieczny chwyt i po chwili Lolek był już w ramionach Mai. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama