Reklama

Reklama

"Duże zagrożenie pożarowe lasów". Alert RCB w województwie lubuskim

Do mieszkańców województwa lubuskiego został wysłany alert RCB. Chodzi o duże zagrożenie pożarowe lasów. Szczególnie zagrożony ma być powiat nowosolski i zielonogórski.

"Uwaga, dziś i jutro (19/20.07) duże zagrożenie pożarowe lasów. Zachowaj ostrożność i nie używaj otwartego ognia w lesie i jego sąsiedztwie" - brzmi treść wysłanego alertu RCB. Taką wiadomość dostali mieszkańcy powiatów nowosolskiego i zielonogórskiego w województwie lubuskim.

Wielkie upały w Polsce

W całej Polsce w najbliższych dniach spodziewane są wyjątkowo wysokie temperatury. Jak przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę prognozowana temperatura to ponad 30 stopni Celsjusza w niemal całym kraju. Spodziewana jest także tzw. tropikalna noc, w trakcie której termometry wskażą ponad 20 stopni. Dotyczy to zachodu Polski.

Reklama

Najwyższych temperatur mogą spodziewać się właśnie mieszkańcy ziemi lubuskiej. Między innymi w Zielonej Górze, ale i całej Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku termometry mają wskazać 37 stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury i pożary w Europie

Rekordowo wysokie temperatury występują w ostatnich dniach w wielu krajach Europy. Między innymi w Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższą w historii temperaturę 40 stopni Celsjusza, a termometry w niektórych miejscach w Hiszpanii pokazały aż 45 stopni Celsjusza. W związku z tym władze ogłosiły w ubiegłym tygodniu czerwone alerty pogodowe. 

Wysokie temperatury przyczyniły się do powstania ogromnych pożarów, m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Francji i Grecji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy