Reklama

Reklama

Jak wyglądałby świat, gdyby rządziły nim dzieci?

"Piccolo Coro dell’Europa" - spektakl jest próbą stworzenia socjologicznej fantazji o rzeczywistości, którą zamieszkują jedynie dzieci. Może jest to bezludna wyspa? Może jakieś tajemnicze bractwo? Może utopijne państwo? Miasteczko namiotowe lub koczowisko oburzonych? Zapraszamy do Teatru Łaźnia Nowa!

Projekt w reżyserii Igi Gańczarczyk inspirowany jest powieścią "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka, w której główny bohater inicjuje działalność dziecięcego sejmu, żeby wprowadzić szereg ważnych reform, jak i prekursorskimi koncepcjami samego Korczaka, dotyczącymi edukacji i równouprawnienia dzieci. To również przewrotne nawiązanie do jednego epizodu z Podróży Guliwera, satyry Jonathana Swifta: Guliwer podczas pobytu w kraju Liliputów, obserwując lokalne debaty, dochodzi do wniosku, że politykę uprawia się według zupełnie absurdalnych zasad.

Reklama

Praca nad spektaklem przebiega dwutorowo: oprócz prób teatralnych i ruchowych, dzieci uczestniczą w warsztatach integracyjnych, poświęconych partycypacji, tolerancji i równości. Scenariusz przedstawienia powstaje na bazie warsztatów, improwizacji i kontekstów literackich. Wspólnie przechodzimy kolejne etapy wtajemniczenia: od wyspy, państwa-miasta, przez współpracę, do tytułowego Piccolo Coro, w którym pobrzmiewa skojarzenie z popularnym w latach 80. i 90. w Polsce dziecięcym chórem Piccolo Coro dell’ Antoniano, który zasłynął własną wersją przeboju Michaela Jacksona "We are the world", jednego z najbardziej znanych singli charytatywnych.

"Piccolo Coro dell’Europa" jest opowieścią o świecie widzianym z perspektywy dziecka, które potrafi go ocenić, a następnie wykreować na nowo we własnym imieniu. To poruszająca historia o współpracy i wytrwałości, zrealizowana w konwencji zabawy i z dużym poczuciem humoru. Opowieść osadzona w świecie dziecięcych fantazji i zaskakującej pomysłowości, które pozytywnie pobudzają i inspirują zarówno aktora, jak i widza.

Dorosłych zapraszamy do obserwacji procesu powstawania na scenie dziecięcego parlamentu ("Małego Europejskiego Chóru"), który wypowie swoje racje, stając się jednocześnie krzywym zwierciadłem politycznych dyskusji.

Dla dzieci spektakl jest atrakcyjną formą wspólnej zabawy poprzez bezpośredni udział w świecie rówieśników-aktorów. Jest impulsem motywującym do rozpoczęcia własnej gry/zabawy światem dorosłych.

Spektakl adresowany dla dorosłych i dzieci od 9 lat.

Obsada

Scenariusz i reżyseria: Iga Gańczarczyk

Warsztaty edukacyjne i współpraca dramaturgiczna: Agata Otrębska

Choreografia: Dominika Knapik

Scenografia, kostiumy, światła: LATALAdesign (Dagmara Latała, Jacek Paździor)

Muzyka: Daniel Pigoński

W projekcie uczestniczą  dzieci w wieku 9-12 lat:

Oliwia Dębosz, Gabriela Fielek, Anna Gabańska, Adam Gilarski, Róża Głąbińska, Zofia Gniadek, Kuba Kiełbiowski, Maria Kruszyńska, Zofia Krzyszycha, Eliza Kuczyńska, Alicja Madejska, Anastazja Martyniec, Damian Ruszkowski, Dominika Rykała, Igor Wypiór

Terminy

13 września 2013 godz. 19:00

14 września 2013 godz. 17:00

15 września 2013 godz. 17:00

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25

tel. 12 680 23 41

rezerwacja@laznianowa.pl


Dowiedz się więcej na temat: teatr | spektakl | Łaźnia Nowa | Teatr Łaźnia Nowa | dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje