Reklama

Zima pokaże swoją brzydką stronę. Kiedy czeka nas poprawa pogody?

Nad Polską w dalszym ciągu dominuje wyż. Masy zimnego powietrza nie odpuszczają. W weekend możemy spodziewać się niskich temperatur oraz dużej ilości chmur. W niektórych miejscach spadnie śnieg.

Koniec tygodnia będzie chłodny. Temperatura może spaść poniżej zera. Nowy tydzień zapowiada się odrobinę lepiej.

Prognoza pogody na weekend dla całej Polski

W weekend najcieplej będzie na Pomorzu. Termometry pokażą minimum 0 st. C. Najzimniej będzie na południu kraju. Tam temperatura może spaść nawet do -5 st. C.

W centralnej Polsce i okolicach Śląska słupki rtęci będą oscylować w okolicach od -1 do 2 st. C. W północno-wschodniej Polsce temperatura może spaść do -3 st. C.

Pogoda w weekend to także opady śniegu - niemal w całej Polsce. W niektórych miejscach może być także mgliście. Na północy będzie wiał porywisty wiatr. Reszta Polski go nie odczuje.

Reklama

Prognoza pogody na poniedziałek

Meteorolodzy nie zapowiadają dużych przełomów w pogodzie w przyszłym tygodniu. Można jednak zauważyć, że wyż odpuści i będzie odrobinę cieplej. Na północy temperatura utrzyma się na poziomie od 4 do 6 st. C. W centralnej Polsce odrobinę spadnie do 3 - 4 st. C. Ponownie najzimniej będzie na południu Polski. Tam termometry pokażą od 1 do 2 st. C.

W przyszłym tygodniu zapowiadane są także intensywne opady deszczu. Będzie cieplej, ale deszczowo.

Zobacz także: 

Zmiana klimatu już odmieniła zimy w Polsce. Czy lepienie bałwana pozostanie tylko wspomnieniem?

Rachunki za ogrzewanie. "Trzeba patrzeć na prognozy zużycia"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy