Reklama

Zatrzymano grupę migrantów na granicy. Wykorzystali tory kolejowe

21 obywateli Egiptu próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski w okolicach Kuźnicy w województwie podlaskim - informuje Straż Graniczna na Twitterze. "Miejsce zostało wybrane z premedytacją - granicę przecinają tam tory i nie ma zapory fizycznej, ale jest bariera elektroniczna. Zdarzenie obserwowano z kilku kamer" - przekazano we wpisie, publikując także nagranie.

Straż Graniczna poinformowała w piątek na Twitterze, że w ciągu ostatniej doby 21 obywateli Egiptu podjęło próbę przekroczenia granicy białorusko-polskiej. Zwrócono także uwagę na to, że to służby białoruskie miały przywieźć grupę na miejsce. Jak przekazano we wpisie, "miejsce zostało wybrane z premedytacją - granicę przecinają tam tory i nie ma zapory fizycznej, ale jest bariera elektroniczna".

"Zdarzenie obserwowano z kilku kamer", a na Twitterze pojawiło się nagranie ukazujące grupę ludzi, która korzystając z torowiska, przekracza granicę. "Wszyscy cudzoziemcy zostali ujęci" - podsumowano na końcu wpisu.

Reklama

Straż Graniczna: 92 próby przekroczenia granicy w ciągu doby

Wcześniej SG poinformowała także, że w sumie w czwartek z Białorusi do Polski próbowało przedostać się 92 cudzoziemców, wśród których byli m.in. obywatele Egiptu, Etiopii i Erytrei.

Najwięcej z nich podjęło próbę przejścia granicy w okolicach Narewki - zatrzymano tam 23 osoby. 14 obywateli Syrii pokonało pontonem rzekę Świsłocz w okolicach Krynek w województwie podlaskim. Przekazano też, że w okolicy Bobrownik zatrzymano jednego kuriera.

Straż Graniczna od początku roku odnotowała około cztery tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku marca było ich natomiast ponad tysiąc.

Czytaj także: Chcieli przekroczyć granicę polsko-białoruską. Użyli pontonu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Straż Graniczna | Białoruś | Granica

Reklama

Reklama

Reklama