Reklama

Wycinka w Jaworznie. Tusk: Tak wygląda realizacja obietnicy PiS

- Chcecie zobaczyć milion aut elektrycznych Mateusza Morawieckiego? - pyta na najnowszym nagraniu przewodniczący PO Donald Tusk. Polityk pokazał miejsce wycinki drzew pod Jaworznicki Obszar Gospodarczy i fabrykę Izery, która ma produkować elektryczne pojazdy. - Tak wygląda realizacja tej obietnicy - dodał lider PO.

Donald Tusk zamieścił w piątek na swoim Twitterze nagranie z Jaworzna. Powstaje tam Jaworznicki Obszar Gospodarczy. Jak informowano, wycięto około 300 ha lasu.

- Chcecie zobaczyć milion samochodów elektrycznych Mateusza Morawieckiego? Obiecał je siedem lat temu - zaczął Tusk.

Lider PO pokazał następnie krajobraz po przeprowadzonej wycince drzew. - Tak wygląda ten milion elektrycznych samochodów, ten księżycowy krajobraz w Jaworznie. Dziesiątki tysięcy wyciętych drzew. Tu, gdzie miała powstać polska Izera - wskazuje były premier. 

Reklama

- Tak wygląda realizacja tej obietnicy - dodał przewodniczący Platformy. 

Jaworzno: Powstaje Jaworznicki Obszar Gospodarczy

Prace związane z przygotowaniem terenów inwestycyjnych Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na których ma powstać między innymi fabryka samochodów elektrycznych Izera, na mocy specustawy o przeznaczeniu gruntów leśnych, rozpoczęły się pod koniec stycznia. Wycięto las na obszarze w północno-zachodniej części miasta, przy węźle A4 z S1 w sąsiedztwie jaworznickiej elektrowni. 

Miasto zapewnia, że zadbało o przyrodę na terenach przeznaczonych pod wycinkę. Grupa przyrodników przeniosła część populacji gatunków chronionych roślin, w tym kruszczyka szerokolistnego, kruszczyka rdzawoczerwonego, pomocnika baldaszkowego i widłaka goździstego.

Pierwszy elektryk ma wyjechać z taśm produkcyjnych Izery pod koniec 2025 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy