Reklama

Trzy miliardy zł dla Warszawy? Trzaskowski: Mam nadzieję, że to nie tylko zapowiedź

Jesteśmy gotowi do rozmów z rządem o zapowiedzianym przez premiera Mateusza Morawieckiego wsparciu na inwestycje w wysokości trzech mld. zł - powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas środowej konferencji prasowej. Zaznaczył również, że "ma nadzieję, że nie jest to tylko zapowiedź". - Przyjmujemy to za prawdziwą inicjatywę i chęć oddania części pieniędzy, które Warszawie zostały zabrane - stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w poniedziałek na briefingu, że rząd na kolejne lata planuje przeznaczyć trzy mld złotych wsparcia dla stolicy. Wśród inwestycji, które rząd chce wesprzeć, wymienił budowę trzeciej linii metra, rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego i odbudowę Skry. - Będziemy o tym rozmawiać z magistratem miasta stołecznego - zapowiedział premier.

Trzaskowski, zapytany o tę deklarację na środowym briefingu, zaznaczył, że rozmów w tej sprawie jeszcze nie było. - Oczywiście, do tych rozmów jesteśmy gotowi. Wysyłamy sygnały do rządzących, że przyjmujemy to za prawdziwą inicjatywę i chęć oddania części pieniędzy, które Warszawie zostały zabrane - powiedział.

Reklama

Wsparcie dla stolicy. Rafał Trzaskowski: Mam nadzieję, że to nie jest tylko zapowiedź

Według prezydenta stolicy przez wprowadzone przez rząd zmiany podatkowe "Warszawa traci ponad dwa mld złotych rocznie". - Natomiast jeżeli rzeczywiście rządzący chcą część z tych pieniędzy nam zwrócić, to bardzo dobrze - powiedział.

Trzaskowski podkreślił też, że "to jest całkowicie naturalne, że rząd wspiera inwestycje w stolicy, tak się dzieje na całym świecie".

- Jak rozumiem, w kampanii wyborczej to dobry sygnał, że PiS nie łupi do końca mieszkańców dużych miast. Ja się mogę tylko z tego cieszyć - dodał prezydent Warszawy.

Jak zaznaczył, na razie jest tylko zapowiedź premiera. - Mam nadzieję, że to nie jest tylko zapowiedź, tylko, że za tym w przeciągu najbliższych dni pójdą konkrety - powiedział.

O zadeklarowanym wsparciu Mateusz Morawiecki napisał też w mediach społecznościowych. " Trzy miliardy złotych dla Warszawy przeczą zarzutom opozycji, że odbieramy bogatym gminom, by dać mniejszym. Polska ma się rozwijać równomiernie i solidarnie" - czytamy w poniedziałkowym wpisie premiera na Facebooku.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Trzaskowski | Warszawa | Mateusz Morawiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy