Reklama

Trudna sytuacja na drogach. Deszcz, mżawka, "opady śniegu, również marznącego"

W piątek sytuacja na polskich drogach jest trudna - zwraca uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak przekazano, jazdę kierowcom mogą utrudnić śnieg, deszcz, śnieg z deszczem czy mżawka. IMGW na Twitterze ostrzega natomiast przed opadami śniegu i "opadami deszczu, również marznącego".

GDDKiA poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Natomiast śnieg, śnieg z deszczem występuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, a deszcz lub mżawka występuje na terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

W związku z tym GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Jak także dodano, na sieci dróg krajowych pracują 84 pojazdy do zimowego utrzymania.

"Opady śniegu dotarły nad woj. mazowieckie, a na zachód od nich występują opady deszczu, również marznącego" - informuje z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze. 

Reklama

Gdzie chwyci silny mróz? Sprawdź najlepsze prognozy na Pogoda Interia

Ostrzeżenia dla kierowców. Możliwa gołoledź

GDDKiA podała też, że w dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące na zachodzie i południu oraz wieczorem w centrum kraju w opady deszczu. Pod koniec dnia na wschodzie kraju możliwe są natomiast opady marznące, powodujące gołoledź. Na północy może spaść około 5 centymetrów śniegu.

Także IMGW ostrzega przed przemieszczającą się z zachodu na wschód strefą opadów śniegu, które stopniowo przechodzić będą w opady deszczu. "Ze względu na utrzymującą się miejscami ujemną temperaturę przy gruncie, opady deszczu przejściowo będą marznąć i powodować gołoledź" - napisano.

Silne porywy wiatru w górach. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne

Temperatura maksymalna wyniesie od -7 st. C na północnym wschodzie do około 1 st. C w centrum i 8 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie na wschodzie słaby i zmienny, a w pozostałej części kraju słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Natomiast wieczorem na zachodzie wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty. Nad morzem może osiągnąć prędkość w porywach do 60 km/h i wiać z kierunków zachodnich, a w górach porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h, co oznacza zawieje i zamiecie śnieżne.  

Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GDDKiA | IMGW | mżawka | deszcz | śnieg | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy