Reklama

"Rz": Prezes PiS na kongresie organizowanym przez posłankę opozycji?

Jarosław Kaczyński wstępnie zaplanował udział w Kongresie Ochrony Zwierząt, organizowanym przez posłankę opozycji Katarzynę Piekarską - informuje "Rzeczpospolita".

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Kongres Ochrony Zwierząt ma odbyć się przed wakacjami. Organizuje go Katarzyna Piekarska z Lewicy, która jest też przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

Dziennik zauważa, że zespół działa ponad partyjnymi podziałami, a prezes prezes PiS zapisał się do niego zaraz na początku kadencji.

Pytana, o to, jaka będzie rola Kaczyńskiego na kongresie, Piekarska odpowiada, że jest "za wcześnie, by o tym mówić". 

Z kolei zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel zaznacza, że prezes wyraził na razie "wstępne zainteresowanie koncepcją kongresu". "Jednak nie można też ukrywać, że ochrona i dobrostan zwierząt leżą mu na sercu" - dodaje. 

Kaczyński znany jest z prozwierzęcych poglądów. W ostatnich latach kilkakrotnie interweniował w ich sprawach, np. - jak przypomina dziennik - skłonił ówczesnego ministra środowiska do zmiany decyzji wprowadzającej moratorium na odstrzał łosi, czy forsował wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra (Sejm jednak do tej pory nie przyjął ustawy).

Więcej w "Rzeczpospolitej". 

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy