Reklama

Reklama

Ryszard Petru: PO to PiS w wersji light

Ryszard Petru z Nowoczesnej PL i Janusz Palikot z Twojego Ruchu dyskutowali w programie Moniki Olejnik o systemie podatkowym i płacy minimalnej. Zdaniem Petru, rząd Platformy Obywatelskiej to w tej kwestii "PiS w wersji light".

Rząd Platformy Obywatelskiej myśli o systemie podatkowym w ten sposób: więcej kontroli, więcej dochodów z budżetu - ocenił Ryszard Petru, prezes Nowoczesnej PL. Jak stwierdził, to "PiS w wersji light".

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot uważa, że można zwiększyć presję podatkową na duże korporacje. Wyjaśnił, że wymaga to przeniesienia uwagi z małych i średnich firm na te największe. 

- Działamy zgodnie z prawem, ale większa uwaga na te duże organizacje, bo to one rzeczywiście transferują 70 mld zł - dodał.

Janusz Palikot zaproponował również obniżenie składki ZUS-u do 200-300 zł oraz podniesienie płacy minimalnej do ok. 2000 zł netto. 

Reklama

- Pieniądze, które z ZUS-u przeszłyby do płacy minimalnej, trafiają na rynek, napędzają koniunkturę - argumentował Palikot.

Według Ryszarda Petru, przewodniczącego NowoczesnejPL, należałoby wprowadzić 18-procentowy liniowy VAT i w jego ramach dofinansować najbiedniejszych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy