Reklama

Reklama

Rotacje w rządzie. Artur Soboń zmienia ministerstwo

​Wiceminister Artur Soboń zmienia resort. Informację przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Polityk ma pracować przy programie "Polski Ład".

Artur Soboń - dotychczasowy wiceminister rozwoju, pracy i technologii zmienia stanowisko. Od teraz polityk będzie pełnił funkcje sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. 

Artur Soboń wiceministrem finansów. Komentarz rządu

O zmianie stanowiska Sobonia poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, który zamieścił wpis w mediach społecznościowych. "Polski Ład to m. in. największa reforma obniżająca podatki, tworząca solidarny system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że jej wdrożenie wesprze Artur Soboń" - napisał polityk. 

Jak przypomniał rzecznik rządu, Artur Soboń odpowiada m.in. za podpisanie umowy społecznej w górnictwie oraz szerokie przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. 

Reklama

Artur Soboń wiceministrem finansów. Ma pomóc z "Polskim Ładem"

"Wdrożenie każdej dużej zmiany jest wyzwaniem organizacyjnym. Cel reformy jest jasny - sprawiedliwe, niższe podatki - wyższe pensje Polaków" - dodał rzecznik. 

Soboń to obecnie sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego. W latach 2018-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, odpowiedzialnym m.in. za budownictwo oraz Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020. 

W 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i później w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie został pełnomocnikiem rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama