Reklama

Reklama

Rosyjska propaganda o "kryzysie cukrowym" w Polsce

"Nie słabnie zaangażowanie rosyjskich mediów w szerzenie antypolskiej i antyukraińskiej propagandy. Tym razem kremlowskie media odniosły się do wzrostu cen cukru w Polsce" - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Zmanipulowane treści zaczerpnięte z polskich mediów dot. np. wzrostu cen cukru w Polsce, zamieszczane na rosyjskich platformach informacyjnych, wskazują na płynące z powyższego zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski" - wskazał Żaryn.

Według rosyjskiej propagandy kryzys cukrowy ma być wynikiem napływu dużej liczby uchodźców z Ukrainy. To - według kremlowskich mediów - ma powodować zwiększony popyt na ten produkt.

"Celowo zmanipulowane przez Rosjan treści służą wzbudzaniu wśród Polaków wrogości do przebywających w Polsce uchodźców z Ukrainy i mają skutkować wycofaniem zgody społeczeństwa w Polsce dla napływu Ukraińców do Polski" - zaznaczył rzecznik.

Reklama

Rosyjska propaganda próbuje skłócić Polaków i Ukraińców

Rosyjska propaganda od początku inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę próbuje skłócić Polaków i Ukraińców. Kolejne próby potwierdzają, że kremlowskie media są zaangażowane w ten proceder.

"Rzekome problemy z dostępnością pewnych produktów żywnościowych w Polsce to kolejny element fałszywych narracji, który może być wykorzystany do wzniecania antyukraińskich nastrojów w RP" - napisał Żaryn.

Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego, trwa 162 dzień.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy