Reklama

Powrót zimy. W kraju ponownie może zrobić się biało

W Polsce ponownie może zrobić się biało - synoptycy i pasjonaci prognozy pogody przewidują nawrót zimy do kraju. Jak podaje IMGW, w nocy z wtorku na środę mogą wystąpić pierwsze opady śniegu.

Fani białego puchu i sportów zimowych mogą ponownie się cieszyć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje, że w najbliższych dniach w Polsce możemy spodziewać się powrotu zimy. To również dobra wiadomość dla dzieci z województw, które właśnie rozpoczęły ferie. Pierwsze opadu śniegu tworzące "pokrywę śnieżną" spodziewane są w nocy z wtorku na środę. 

Pogoda już cię nie zaskoczy! Sprawdzaj dokładne prognozy w naszym serwisie

"Do weekendu 'biało' powinno być już w zdecydowanej większości kraju" - podaje IMGW. Na zamieszczonej mapie widać, jak będzie przebiegać atak zimy. Ponadto, jak zaznaczono, śnieg utrzyma się na dłużej. Należy mieć jednak na uwadze, że są to prognozy na odległe terminy. 

Reklama

Pogoda. Zima wróci do Polski

Michał Kołodziejczyk z portalu "Fani pogody" zapowiada, że śniegu możemy się spodziewać nawet wcześniej, bo już w poniedziałek. "Na wschodzie Polski możliwe są opady, w tym opady śniegu" - czytamy. Z kolei we wtorek oprócz wiatru, w wielu regionach przyniesie opady - w tym opady śniegu. 

Czytaj też: Pogoda zaskoczy temperaturą. Czeka nas kilkustopniowy spadek

W środę w dzień nad krajem znajdzie się centrum niżu genueńskiego. Co więcej, jak wynika z modelu ECMWF, "na północ i zachód od centrum niżu przemieszczała będzie się silna śnieżyca"

Tęsknisz za zimą i czekasz na jej powrót? Podziel się z nami swoją opinią na Facebooku!  

Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy