Reklama

Pomylono etykiety na piwie. Miało być bezalkoholowe, było z procentami

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że na butelkach piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml pojawiły się niewłaściwe etykiety. Sugerowały one, że trunek jest bezalkoholowy, tymczasem zawiera on alkohol. Piwa zostały wycofane ze sklepów.

Niewłaściwie oznakowane butelki piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml zostały wycofane ze względu na błąd na linii produkcyjnej. Do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną - podał w piątek Główny Inspektorat Sanitarny.

Niewłaściwe etykiety sugerują, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0 proc. obj. Etykieta tylna jest prawidłowa, zawarte na niej informacje wskazują, że jest to produkt z zawartością alkoholu - napisano w ostrzeżeniu.

Ostrzeżenie dotyczy produktu o nazwie Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. Dystrybutorem jest Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34, 02-255, Warszawa.

Reklama

Wycofaniu podlega piwo o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: LPL03L/215, 30.04.22 10:14, LPL03L/215, 30.04.22 10:15, LPL03L/215, 30.04.22 10:16.

Gdzie trafiło piwo?

Carlsberg Polska Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o pomyłce niezwłocznie poinformował odbiorcę, który otrzymał błędnie oznakowany produkt, tj. Jeronimo Martins Polska SA o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru oraz wprowadził dodatkowe procedury kontrolne w celu wyeliminowania ryzyka ponownego błędu.

Ponadto producent zwrócił się do Jeronimo Martins Polska SA o umieszczenie w punktach sprzedaży komunikatów dla konsumentów, informujących o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu.

Zamieszczono też komunikat skierowany do konsumentów na stronie internetowej Carlsberg Polska.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy