Reklama

Polska podzielona na dwie części. Jedna deszczowa, druga pogodna

Pogoda podzieli w poniedziałek Polskę na dwie części: deszczową północ i pogodne południe. Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB przekazała, że nadal będzie ciepło i wietrznie, a termometry będą wskazywać w ciągu dnia od 9 stopniu Celsjusza na wschodzie, do 14 na południowym zachodzie kraju.

- W poniedziałek północ Polski będzie pochmurna i deszczowa, południe z dużą ilością słońca i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na wschodzie, do 14 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, okresami dość silny, w porywach osiągający do 60 km/h nad morzem i do 70 km/h na Podkarpaciu - powiedziała Anna Woźniak z IMGW-PIB.

W nocy strefa przelotnych opadów deszczu przesunie się w głąb kraju. Dużo przejaśnień i rozpogodzeń na południowym wschodzie. Możliwe są lokalne mgły ograniczające widzialność do 300-400 metrów. 

Reklama

Pogoda już cię nie zaskoczy! Sprawdzaj dokładne prognozy w naszym serwisie

Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, osiągający do 60 km/h nad morzem i 55 km/h w rejonie Bieszczad. Temperatura minimalna wyniesie od 4 stopni na południu i południowym wschodzie do 8 na południowym zachodzie.

Najmocniej powieje na południu Polski i na wybrzeżu. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla wielu powiatów od Bieszczad po Dolny Śląsk oraz na północy dla terenów położonych nad Bałtykiem. 

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | poniedziałek | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy